PROFESCAPITAL przeprowadził transakcję o wartości 50 mln PLN

PROFESCAPITAL przeprowadził z sukcesem ofertę publiczną akcji RANK PROGRESS S.A. Dzięki emisji spółka pozyskała 50 mln PLN.  Jest to kolejna transakcja zrealizowana przez PROFESCAPITAL tym roku. Łączna wartość transakcji zrealizowana przez firmę w pierwszy półroczu 2010 wyniosła 60 mln zł.


Transakcja dla RAN PROGRESS S.A. jest pierwszym od czasu rozpoczęcia kryzysu finansowego projektem IPO w Polsce dla firmy z branży inwestycyjno-deweloperskiej zakończonym pełnym sukcesem. PROFESCAPITAL pełnił rolę Organizatora, Głównego Zarządzającego i Doradcy Finansowego RANK PROGRESS S.A.


Ta transakcja to dowód na to, że nawet w nadal trudnych dla branży deweloperskiej czasach można osiągnąć sukces. Giełdowy debiut RANK PROGRESS planowany jest na połowę lipca bieżącego roku. Wierzymy, że spółka również odniesie wielki sukces na warszawskim parkiecie – mówi Szczepan Czyczerski, Wiceprezes Zarządu PROFESCAPITAL.


 
RANK PROGRESS S.A. jest spółką inwestycyjno-deweloperską specjalizującą się w realizacji galerii handlowych i wielkopowierzchniowych centrów handlowych w średniej wielkości miastach
z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. W latach 2001 – 2009 Spółka oddała do użytku 21 centrów handlowych, o łącznej powierzchni ok. 263 tys. mkw. W roku 2009 RANK PROGRESS S.A.osiągnął przychody w wysokości 140 mln PLN oraz zysk netto w wysokości 73 mln PLN, zaś wartość programu inwestycyjnego na lata 2010-2012 wynosi 500 mln PLN. Transakcja dla RANK PROGRESS jest kolejnym projektem zrealizowanym przez PROFESCAPITAL w tym roku. Łączna wartość transakcji zrealizowana przez firmę w pierwszy półroczu 2010 wyniosła 60 mln PLN.


W czerwcu PROFESCAPITAL przeprowadził niepubliczną emisję Spółki ABAK SA o wartości 1 mln PLN. Spółka jest największym w regionie warmińsko-mazurskim podmiotem świadczącym usługi outsourcingu księgowego i kadrowo-placowego. Środki z oferty zostaną przeznaczone na sfinansowanie przejęcia w 2010 roku dwóch podmiotów z branży w ramach realizacji strategii budowy ogólnopolskiego podmiotu oferującego profesjonalne usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na przełomie lipca i sierpnia akcje ABAK SA zostaną wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect.
W chwili obecnej spółka prowadzi też kolejną emisję z prawem poboru dla notowanej na Newconnect ATON-HT S.A.. Zakończenie emisji, której wartość wynosi 9,9 mln zł  planowane jest na lipiec tego roku.

 
PROFESCAPITAL świadczy usług doradcze w transakcjach kapitałowych  obejmujących fuzje i przejęcia przedsiębiorstw, wprowadzanie spółek na rynek podstawowy GPW, nieregulowany NewConnect, a także aranżując transakcje private placement w ramach projektów preIPO i NewConnect. W projektach związanych z upublicznieniem, PROFESCAPITAL dostarcza unikalne na polskim rynku kapitałowym rozwiązanie - polegające na zapewnieniu klientowi kompleksowej obsługi procesu upublicznienia akcji, co oznacza, że pełni wobec klienta rolę generalnego wykonawcy, powołując niezbędne do wykonania projektu IPO konsorcjum. Dzięki wieloletniej obecności na rynku, doświadczeniu i wypracowanych relacjach z instytucjami branżowymi, PROFESCAPITAL dobiera optymalnych dla potrzeb projektu partnerów, którymi zarządza i nad którymi sprawuje nadzór, jednocześnie pełniąc rolę Doradcy Finansowego.
Od początku swojej działalności, tj. od 2002 r. PROFESCAPITAL zrealizował dla swoich klientów transakcje na łączną kwotę ok. 410 mln PLN, z czego w pierwszym półroczu 2010 łączna wartość transakcji wyniosła 60 mln PLN.

PROFESCAPITAL zrealizował projekty kapitałowe m.in. dla: DELKO S.A., BLACK POINT S.A., ATON-HT S.A., BOWIM S.A., JUTRZENKA S.A., POL-INOWEX S.A., BAKALLAND S.A., POLCOLORIT S.A., INTERNET MEDIA SERVICES S.A., WARIANT S.A. i wiele innych.

Źródło: VOICE GROUP