Podpisanie umowy partnerskiej między Novavis S.A. i Ulica Solar

Novavis Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 18 lipca 2013 r. podpisana została umowa z „Ulica Solar”, której przedmiotem jest współpraca w zakresie dystrybucji, wdrażania i promowania innowacyjnych, kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych. Novavis S.A. zostaje oficjalnym dystrybutorem produktów i systemów „Ulica Solar” na rynku polskim (po m.in. Niemczech, Japonii, Indiach, Izraelu i USA), zaś chińska firma trafia do grona partnerów produktowych Spółki, jako pierwszy azjatycki producent. „Ulica Solar” jest profesjonalnym producentem paneli fotowoltaicznych w Chinach, zaś Novavis S.A. jest dystrybutorem technologii opartych o odnawialne źródła energii w Polsce.

„Jestem bardzo zadowolony z faktu, że do licznego grona naszych Partnerów trafia liczący się na rynku producent z Azji. Pozyskiwanie kolejnych partnerów i rozwijanie naszej oferty podyktowane jest chęcią zapewnienia klientom pełnego wyboru interesujących ich produktów.” – powiedział Wojciech Żak, Prezes Zarządu.

W opinii Zarządu Spółki, z uwagi na perspektywy polskiego rynku odnawialnych źródeł energii, podpisanie umowy stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Spółki przez dywersyfikację producentów sprzętu PV oraz poszerzanie źródeł sprzedaży. Spółka dopatruje się także szansy dostępu do wiedzy i potencjału Grupy Kapitałowej „Shanshan Investment Holding Co Ltd”, do której należy producent fotowoltaiki z Chin. 

„Związanie się z jedną z największych chińskich grup kapitałowych, „Shanshan Investment Holding Co Ltd” pozwoli ponadto poszukiwać wspólnych narzędzi finansowania budowy instalacji fotowoltaicznych, nie czekając na rozstrzygnięcie się zapisów ustawy o odnawialnych źródłach energii. Możemy być pewni, iż rozwiązania PV, którą wykorzystuje „Ulica Solar” są na najwyższym poziomie technologii i innowacji, co zostało potwierdzone wybudowaniem wielu instalacji na całym świecie, w tym w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii i innych krajach. Polska staje się więc następnym miejscem, w którym znaczący producenci widzą potencjał i nie boją się inwestować.” – dodał Prezes Zarządu, pan Wojciech Żak.