Novavis S.A. zadebiutuje 4 lipca 2013 r. na rynku NewConnect. Wartość emisji prywatnej wyniosła 1 mln zł

Warszawa, 1 lipca 2013 roku – Novavis S.A. – podmiot zajmujący się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku Odnawialnych Źródeł Energii – zadebiutuje na rynku NewConnect 4 lipca 2013 r. W maju 2013 r. Novavis S.A. przeprowadziła emisję prywatną akcji serii C z której pozyskała 1 mln zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na budowę sieci sprzedażowej punktów pod marką „Voolt” oraz zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy. W 2014 r. Novavis S.A. prognozuje osiągnięcie 6 mln zł przychodu i 600 tys. zł zysku netto.

-„Zainteresowanie emisją prywatną okazało się być większe niż przypuszczaliśmy, dzięki czemu mogliśmy bez przeszkód zamknąć ofertę i przystąpić do realizacji celów emisyjnych, m.in. w zakresie budowy sieci sprzedażowej typu ONE-STOP-SHOP pod nazwą „Voolt” tj. punktów bezpośredniej obsługi klienta, oferujących kompleksowe rozwiązania proekologiczne dla domu lub firmy. 

W czerwcu br. uruchomiliśmy już drugi taki punkt sprzedaży i doradztwa, który jest zlokalizowany w Warszawie przy ul. Bartyckiej (centrum BUDEXPO). Do końca 2014 r. planujemy otworzyć kolejnych 12 takich placówek.

Spodziewamy się, iż zainteresowanie inwestorów naszą działalnością będzie sukcesywnie rosło wraz z postępem prac nad zakończeniem przez Ministerstwo Gospodarki, Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, co powinno nastąpić do końca br. Co ważne, w chwili nadania ostatecznej formy ustawy, my będziemy już aktywnie oferować nowoczesne i kompleksowe rozwiązania w całym obszarze doradztwa i kreacji na rynku OZE tj. począwszy od usług projektowania i wdrażania rozwiązań proekologicznych w gospodarstwach domowych, sektorze komercyjnym i jednostkach samorządu terytorialnego (JST), aż po nowoczesne rozwiązania informatyczne dla zarządzania m.in. energią i sieciami teleinformatycznymi. Ponadto mamy już podpisane umowy partnerskie z wiodącymi dystrybutorami urządzeń solarnych takimi jak m.in. SolarWorld, Schuco czy WATT, dzięki temu już teraz jesteśmy gotowi na realizację zarówno projektów dla indywidualnych konsumentów, jak i przedsięwzięć inwestycyjnych na dużą skalę. 

Twierdzę, iż zaistnienie już teraz na tym rynku pozwoli nam w stosunkowo krótkim czasie zbudować przewagi konkurencyjne, a tym samym zwiększy naszą atrakcyjność dla inwestorów jako spółka publiczna, notowana na rynku alternatywnym Giełdy Papierów Wartościowych” – dodaje Wojciech Żak, Prezes Zarządu Novavis S.A.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF
ZałącznikWielkość
Novavis_S.A._zadebiutuje_4_lipca_2013_r._na_rynku_NewCon.pdf419.55 KB