Novavis S.A. powiększa swoją ofertę handlową i już w sierpniu wypełnia prognozy przychodowe na rok 2013

Novavis S.A. –podmiot zajmujący się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku Odnawialnych Źródeł Energii, dystrybutor na rynku polskim urządzeń i technologii z zakresu OZE (panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, mikroturbiny wiatrowe) – informuje, że w lipcu bieżącego roku wypełniona została prognoza przychodów na 2013 r.

W lipcu Emitent kontynuował sprzedaż systemów informatycznych związanych z zapleczem zarządzania energią, przychód z tego tytułu wyniósł: 1.087.991,45 zł.Po dodaniu przychodów za II kwartał oraz przychodów lipcowych, wynik finansowy przekroczył 100% zakładanej prognozy. 

„Z satysfakcją mogę poinformować, że Novavis S.A. już w miesiącu lipcu wypełniła roczne założenia, które postawiliśmy sobie przed wejściem na NewConnect. Trzy miliony złotych przychodu osiągnięte w tym czasie, napawają optymizmem i motywują cały zespół do dalszego działania, pozyskiwania klientów i rozwijania oferty Spółki” – podsumowuje Wojciech Żak, Prezes Zarządu Novavis S.A. 

Novavis S.A., zgodnie ze swoimi założeniami, pracuje nad rozwijaniem oferty produktowej, skierowanej do odbiorcy indywidualnego, spółdzielni mieszkaniowych oraz przedsiębiorstw. W ostatnich miesiącach podpisane zostało kilka znaczących umów partnerskich i dystrybucyjnych. W czerwcu Spółka stała się oficjalnym dystrybutorem Hymon Energy sp. z o.o., zaś w pierwszym dniu lipca podpisana została umowa dystrybucyjna produktów solarnych z firmą Blaupunkt. 

18 lipca 2013 r. Spółka podpisała umowę z chińskim producentem paneli PV, firmą "Ulica Solar”. Szeroka oferta produktów oraz dostęp do wiedzy i potencjału "Ulica Solar" z Grupy Kapitałowej "Shanshan Investment Holding Co Ltd", do której należy producent paneli PV z Chin to znakomita okazja do zwiększenia możliwości rozwoju NOVAVIS. 

W dniu 24 lipca 2013 r. Emitent podpisał umowę z firmą "Phono Solar", której przedmiotem jest dystrybucja produktów z fotowoltaiki, sprzedaż mikroturbin wiatrowych, a także zestawów hybrydowych. Novavis S.A. została oficjalnym dystrybutorem produktów i systemów "Phono Solar" oraz „Phono Wind” na rynku polskim. Co warte podkreślenia, firma Phono Solar bardzo energicznie działa na wszystkich rynkach świata w budowie instalacji fotowoltaicznych i jest jednym z głównych konkurentów dla firm niemieckich, co nie przeszkodziło jej zostać oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego Borussia Dortmund.

 „Nasza oferta zaczyna się kompletować. Już w dniu dzisiejszym każdy z naszych klientów dostaje pełny wybór produktów i możliwości. Podpisana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja Prawa energetycznego, czyli tzw. mały trójpak energetyczny, to krok stanowiący wsparcie dla rozwoju energetyki prosumenckiej oraz wprowadzający w życie zapisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczących promowania energii ze źródeł odnawialnych. Cieszę się również z faktu, porozumienia między Komisją Europejską a chińskimi producentami paneli PV, w sprawie ceł antydumpingowych. Daje nam ta prolongatę do jeszcze ściślejszej współpracy z naszymi azjatyckimi partnerami. Równocześnie zajmujemy się tworzeniem e-sklepu, którego robocza nazwa to E-VOOLT. Zachęcamy do zapoznania się z produktami na naszych stronach internetowych oraz odwiedzenia jednego z biur obsługi klienta „VOOLT” po więcej szczegółowych informacji.” – dodał Prezes Zarządu, Pan Wojciech Żak.