Konsorcjum Naukowe z Euroimplant S.A. otrzyma dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Konsorcjum Naukowe w składzie Euroimplant S.A., notowana na głównym parkiecie GPW spółka biotechnologiczna, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Łódzka oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zostanie jednym z beneficjentów I Programu Badań Stosowanych organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Dofinansowanie wyniesie ok. 590 tys. zł.

Złożony w marcu br. projekt „Nośniki polimerowe do termicznie kontrolowanego wytwarzania i oddzielania arkuszy komórek skóry i nabłonka” otrzymał najwięcej punktów w swojej kategorii. Celem projektu jest opracowanie nośnika polimerowego, umożliwiającego hodowlę arkuszy komórek nabłonkowych. Ostatecznymi odbiorcami opracowanych produktów będą osoby ulegające rozległym oparzeniom i z przewlekłymi ranami. Ponadto, zostaną także opracowane standardy procedur medycznych w zakresie prowadzenia testów oraz badań niezbędnych dla atestacji i certyfikacji wyrobu docelowego. Spółka przeprowadzi również analizę skali produkcji i zajmie się przygotowaniem całego procesu oraz procedur technologicznych. 

„Na ocenę naszego wniosku czekaliśmy około trzech miesięcy. Środki zostaną podzielone względem zaangażowania zasobów oraz rodzaju przyporządkowanych zadań. Aktualnie oczekujemy na jeszcze jedno rozstrzygnięcie ws. zakwalifikowania projektu do finansowania. Chodzi o status KNOW, o którym zdecyduje Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.” – mówi Andrzej Kisieliński, prezes zarządu Euroimplant S.A.

Współpraca biologów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, jednej z wiodących grup w zakresie hodowli komórek w Polsce, oraz specjalistów ze Śląskiego Centrum Leczenia Oparzeń jest gwarancją na to, że uzyskane wyniki w ramach prowadzonego projektu będą w miarę możliwości wprowadzane do zastosowania w leczeniu oparzeń. 

Program Badań Stosowanych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest horyzontalnym programem wsparcia sektora nauki i sektora przedsiębiorstw w zakresie badań stosowanych z różnych dziedzin nauki oraz branż przemysłu. Prowadzone prace badawcze mają polegać na poszukiwaniu zastosowań praktycznych dla wyników badań lub na poszukiwaniu nowych rozwiązań pozwalających na osiągnięcie z góry założonych celów praktycznych. Główne cele Programu to m.in.: zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki poprzez wykorzystanie wyników badań naukowych oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy jednostkami badawczymi i przedsiębiorcami.

EMISJA AKCJI

W ubiegły piątek zakończyły się zapisy na akcje serii E z zachowaniem prawa poboru. Spółka zaoferowała Inwestorom do 73.647.561 akcji serii E. Cena emisyjna akcji serii E została ustalona na 12 groszy. Oznacza to, że Euroimplant może pozyskać z rynku ok. 9 mln złotych.

„Zakończyliśmy zapisy na akcje. Przydział objętych walorów odbędzie się do 26 czerwca br. Zaś od 26 do 29 czerwca będą trwać zapisy na zaproszenie zarządu. Chcielibyśmy pozyskać od Akcjonariuszy ok. 9 mln zł, które to środki pomogą w uruchomieniu laboratorium w Kajetanach.” – mówi Andrzej Kisieliński. 

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
Konsorcjum_naukowe_z_Euroimplant_S.A._otrzyma_dofinansow.pdf156.86 KB