Inwestor dokapitalizuje Euroimplant S.A. kwotą 500 tys. zł

Euroimplant S.A., notowana na parkiecie głównym GPW spółka biotechnologiczna poinformowała o zawarciu umowy przedpłaty na akcje z jednym ze swoich Akcjonariuszy. Spółka otrzyma od Inwestora 500 tys. złotych na okres do 30 czerwca 2012 roku. Zarząd Euroimplant S.A. będzie mógł zamienić to zobowiązanie na akcje, których cena emisyjna wyniesie 0,25 zł za sztukę. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na nowe projekty badawczo-rozwojowe.

Spółka jest w trakcie budowy laboratorium w Kajetanach, do którego planuje przeprowadzić się na jesieni 2012 roku. Inwestycja prowadzona w ramach projektu „LABORATORIA EUROIMPLANT– WDROŻENIE INNOWACYJNYCH PRODUKTÓW INŻYNIERII TKANKOWEJ” kosztowała Przedsiębiorstwo już 23 mln zł.

- „Na uruchomienie laboratorium zabezpieczyliśmy środki o wartości 13 mln zł, pozostałe 14,5 mln zł chcielibyśmy pozyskać z emisji akcji lub poprzez dodatkowy kredyt inwestycyjny.” - mówi Andrzej Kisieliński, Prezes Zarządu Euroimplant S.A.

- „Znajdujemy się na końcowym etapie budowy, która wymaga również znacznych środków finansowych.

Ponadto, rozpoczęliśmy współpracę, której efekty nie będą wymagały długiego okresu komercjalizacji. Aby podołać podjętym zobowiązaniom, potrzebowaliśmy dodatkowego krótkoterminowego finansowania, które zaoferował nam jeden z naszych Inwestorów. Dokapitalizuje on Spółkę kwotą w wysokości 500 tys. złotych.

Pożyczkę tę zwrócimy do końca czerwca w formie kapitału lub akcji. Nasze bieżące aktywności to także optymalizacja kosztów wytworzenia, opracowanie procedur, które usprawniają dotychczasowy proces technologiczny, jak również przygotowywanie specyfikacji do nowych urządzeń niezbędnych w laboratorium. Finalizacją tych prac będzie ogłoszenie w przeciągu najbliższych dni konkursu na firmowej stronie spółki.” – dodaje Prezes Zarządu.

NWZA

Na 12 marca 2012 roku zwołane zostało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które ma zadecydować o ewentualnej emisji akcji serii E z zachowaniem prawa poboru. Jako datę ustalenia prawa poboru zaproponowano 23 kwietnia 2012 roku.

Prospekt emisyjny ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego jeszcze w marcu br.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
EUROIMPLANT_SA_otrzyma_500_tys_zl_od_Inwestora.pdf154.67 KB