Egipt kupił polski czajnik z gwizdkiem

ALDA S.A. – notowany na NewConnect producent i dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego, zrealizowała kolejne zamówienie produkowanych przez siebie tradycyjnych czajników z gwizdkiem. Produkt nabył kontrahent z Egiptu. Wartość zamówienia to blisko 119 tys. złotych. Jest to już drugie zlecenie wykonane dla krajów Północnej Afryki.

Według danych polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wartość wymiany handlowej pomiędzy Egiptem i Polską w 2011 r. wyniosła 298,5 mln USD, co stanowi wzrost o ponad 5 proc. w stosunku do
2010 r. Pod względem wartości polskiego eksportu, kraj ten jest 53 partnerem Polski.

 „Jest to już drugie zamówienie realizowane dla klienta z regionu Afryki Północnej. Dotychczas sprzedaliśmy 2 kontenery pedałowych koszy na śmieci marki >Freedom<. Był to produkt wykonany specjalnie dla zamawiającego. Zamówień na nasze produkty otrzymujemy coraz więcej. Jesteśmy polecani, ponieważ produkty ALDA są dobrej jakości. W przypadku krajów arabskich cena jest rzeczą drugorzędną.” - mówi Marek Fryc, prezes zarządu ALDA S.A.

ALDA S.A. planuje dalszą ekspansję na rynki zagraniczne.

„Chcielibyśmy wejść z naszymi produktami na rynek Europy Wschodniej zwłaszcza Ukrainy i Rosji, a także potwierdzić swoją obecność na rynkach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu kolejnymi kontraktami. Realizacja tych planów zależy także od zwiększenia mocy produkcyjnych Spółki. Przymierzamy się do zakupu gruntu inwestycyjnego, dzięki któremu moglibyśmy rozbudować hale magazynowo-produkcyjne. Umożliwiłoby to realizację niektórych zleceń na bieżąco. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach.” – dodaje Marek Fryc.

Spółka planuje zwiększyć udział sprzedaży eksportowej w strukturze przychodów z ok. 12 do ok. 20 proc. jeszcze w 2012 roku.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
Egipt_kupil_polski_czajnik_z_gwizdkiem.pdf149.51 KB