Aedes S.A. wybuduje nową inwestycję mieszkaniową w Krakowie za 4,8 mln złotych

W ciągu pierwszej połowy 2013 roku AEDES S.A., notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych, pozyskała cztery istotne kontrakty budowlane o łącznej wartości ok. 31,21 mln złotych. Najnowsza umowa została zawarta z firmą Logi Development 1 sp. z o.o. na realizację dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Agrestowej w Krakowie. Wartość zlecenia wynosi 4,8 mln złotych.

Rozpoczęcie prac zostało zaplanowane na 17. czerwca br. Termin zakończenia realizacji projektu wyznaczono na koniec października 2014 roku.

„Okolica, w której powstanie nowa inwestycja jest nam dobrze znana. Realizowaliśmy już na tym terenie kilka innych projektów. Dzięki temu łatwiej będzie nam zorganizować plac budowy oraz dostosować kwestie logistyczne. Inwestycja usytuowana zostanie w prestiżowej dzielnicy Krakowa: w Woli Justowskiej, na terenie której znajduje się Małopolski Szlak Architektury Drewnianej. W związku z tym, zabudowa na tym obszarze jest niska, zaś osiedla mieszkalne raczej kameralne. Zakończenie realizacji projektu przy ul. Agrestowej planowane jest na początek IV kwartału przyszłego roku i będzie związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie gotowych budynków.” – mówi Maciej Targosz, prezes zarządu Aedes S.A. 

Choć w branży budowlanej od kilku kwartałów panuje dekoniunktura, to Aedes S.A. wciąż zdobywa krakowski rynek nieruchomości. Jak niedawno poinformowano, łączna wartość prac do zrealizowania przez Spółkę w ramach jej aktualnego portfela zleceń wynosi ok. 46 mln złotych. 

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
Aedes_wybuduje_nowa_inwestycje_mieszkaniowa_w_Krakowie.pdf237.81 KB