ALDA S.A. zadebiutuje na NewConnect 27. grudnia

W najbliższy wtorek 27.12. na rynku NewConnect pojawi się spółka ALDA S.A.. Firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego takich jak czajniki z gwizdkiem, kosze na śmieci oraz system mocowania choinek EasyFix. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji serii C o wartości ok. 0,55 mln złotych. Pozyskane środki ALDA S.A. przeznaczy na zwiększenie zapasów oraz intensyfikację sprzedaży. Spółkę wprowadza WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o.

Do obrotu na rynku alternatywnym NewConnect wprowadzone zostanie 436 550 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 123 600 akcji zwykłych na okaziciela serii C oraz 123 600 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C.

- „Z sukcesem dotarliśmy do pierwszego dnia notowań. Cieszymy się, że debiut odbędzie się już jutro. Jesteśmy świadomi obowiązków i odpowiedzialności jaka spoczywa na spółce publicznej. Będziemy starać się prowadzić transparentną politykę informacyjną oraz sumiennie wypełniać obowiązki informacyjne. Zapraszamy Inwestorów zainteresowanych branżą AGD na nasz debiut i spotkanie z nami.” – mówi Marek Fryc, współzałożyciel i prezes zarządu ALDA S.A.

WYNIKI FINANSOWE

Roczne przychody ze sprzedaży ALDA S.A. kształtują się na poziomie ok. 7 mln zł i wykazują kilkuprocentowy wzrost wartości w ujęciu r/r.

W 2010 r. ALDA S.A. wypracowała 7,36 mln zł przychodów i zanotowała zysk netto na poziomie 14,11 tys. zł. Na koniec III kwartału 2011 r. Spółka miała 6,93 mln zł przychodów wobec 5,04 mln zł rok wcześniej (wzrost o 37,5 proc.). Jednocześnie zysk netto wynosił ponad 123 tys. zł i był wyższy o 583 proc. od wyniku za ten sam okres 2010 roku.

ZAGRANICZNA EKSPANSJA

Na początku grudnia br. ALDA S.A. zawarła pierwsze umowy z kontrahentami z Ukrainy i Mołdawii. Spółka wyposaży w kosze na śmieci swojej produkcji czterogwiazdkowy kompleks hotelowy VICTORIA położony w Doniecku. 

Jednocześnie, mołdawska firma SC VESELTIS S.R.L. otrzymała wyłączność na rok w zakresie dystrybucji koszy produkowanych przez Aldę. Wartość obu umów nie przekroczy 200 tys. euro łącznie.

W 2010 roku ponad 91 proc. sprzedaży eksportowej Spółki realizowane było w Niemczech, pozostała jej cześć rozkładała się na Czechy, Łotwę oraz Wielką Brytanię.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
ALDA_SA_zadebiutuje_na_NewConnect_27grudnia.pdf143.94 KB