AEDES S.A. z sukcesem zadebiutował na NewConnect

Dziś na rynku NewConnect zadebiutował AEDES S.A. – spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych. Na otwarciu kurs praw do akcji serii D wzrósł o 33,80 proc. z 1,42 zł do 1,90 zł. Do obrotu wprowadzono 1.200.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 445.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C, 706.430 zwykłych na okaziciela serii D oraz 706.430 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii D.

Na początku roku Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała ponad 1 mln zł. Kapitał przeznaczony jest na zwiększenie środków obrotowych oraz inwestycje w park maszynowy.

„Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia i wspierali nas w drodze na NewConnect. W szczególności dziękuję inwestorom za okazane nam zaufanie i wiarę w realizowany model biznesu. Jak pokazują osiągane przez AEDES wyniki finansowe, przyjęliśmy dobry kierunek rozwoju. Wierzę, że rynek w kolejnych okresach będzie nam przychylny.” – powiedział podczas debiutu Maciej Targosz, prezes zarządu AEDES S.A. 

Na koniec 2011 roku AEDES S.A. zanotował 35,1 mln zł, co w porównaniu do roku poprzedniego stanowi wzrost o 34,5 proc. Zysk netto w ujęciu r-d-r wzrósł o 16,7 proc. i wyniósł ponad 1 mln zł.

Spółka nie publikuje prognoz finansowych. 

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
AEDES_SA_zadebiutowal_na_NewConnect.pdf151.33 KB