S&P 500 kończy 4-dniową passę. Przecena Procter & Gamble i Amazon w centrum uwagi

Komentarz Noble Funds TFI po zakończeniu sesji w USA.

Po ostatniej serii wzrostowych sesji, S&P 500 zakończył dzisiejsze notowania na 0,03 proc. minusie. DJIA pod ciężarem spadku P&G, stracił 0,23 proc., natomiast Nasdaq wzrósł o 0,24 proc. Najwięcej zyskał dziś sektor przemysłowy: +0,31 proc., a najgorzej zaprezentowały się spółki dóbr konsumpcyjnych niecyklicznych, tracąc 0,5 proc.

Indeks kredytów na zakup domów spadł w pierwszym tygodniu lutego o 5 proc. Słabość rynku potwierdza też znaczny 13 proc. spadek na dynamice rocznej. Indeks refinansowania po 3 proc. zwyżce tydzień wcześniej, tym razem stracił 0,2 proc, a średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego spadło o 2 p.b. do 4,45 proc.

Największy na świecie producent dóbr konsumpcyjnych, Procter & Gamble, stracił dziś 1,71 proc., po tym jak spółka podała w komunikacie, że spodziewa się w tym roku niższych wyników zarówno po stronie zysków jak i przychodów. Z powodu wahań walutowych spodziewany wzrost zysku na akcję wyniesie od 3 do 5 proc., a nie jak podano we wcześniejszym komunikacie, 5 do 7 proc. Prognozowany wzrost sprzedaży został obniżony do 2 proc. w skali roku, z poprzednich 3 do 4 proc.

Kurs spółki Amazon spadł dzisiaj o 3,47 proc., w reakcji na obniżenie rekomendacji z kupuj do neutralnej, przez szwajcarski bank UBS. Cięcie ceny docelowej z 450 USD do 375 USD (4 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia) wynika z prognozy słabnącej dynamiki na przychodach w czwartym kwartale, argumentowanej ryzykiem niższych zysków z usługi Amazon Prime. 

Michał Kozak
Doradca inwestycyjny
Noble Funds TFI

Noble Funds TFI S.A.