Indeksy za oceanem na zielono. S&P zyskuje 0,81 proc

Komentarz Noble Funds TFI po zakończeniu sesji w USA.

Indeks S&P 500 rozpoczął dzisiejszy handel na neutralnych poziomach, wspinając się w miarę upływu czasu na kolejne szczyty tego tygodnia, zyskując 0,81 proc. Akcje indeksu DJIA dały dzisiaj zarobić 0,45 proc., natomiast indeks spółek technologicznych Nasdaq wylądował 1,16 proc. nad wczorajszym poziomem zamknięcia. Liderem wzrostów były dziś spółki konsumenckie cykliczne: +1,37 proc. Najsłabiej zachowały się zaś spółki telekomunikacyjne: -0,34 proc.

Indeks wniosków o kredyt hipoteczny spadł w ubiegłym tygodniu o 1,8 proc. Wraz z aktualnymi odczytami, zrewidowano podstawowy wskaźnik danych o wnioskach z poprzedniego tygodnia, z -7 proc. do -2,8 proc. Indeks refinansowania, który prezentował zwyżkę w październiku, spadł tym razem o 2 proc, a indeks wniosków na zakup domów spadł o 1 proc. Oprocentowanie kredytów mocno wzrosło, co przełożyło się na słabsze dane. Średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego wzrosło o 12 p.b. do 4,44 proc.

Jutro zaraz po rozpoczęciu handlu w USA, będzie miało miejsce przesłuchanie Janet Yellen przez Komisję Bankową Senatu, przed nominacją na nowego szefa FED. Inwestorzy będą się zatem przysłuchiwać ewentualnym kwestiom polityki ograniczania luzowania ilościowego, co z pewnością wpłynęłoby na skalę zmienności na rynkach.

Michał Kozak
Doradca inwestycyjny
Noble Funds TFI

Noble Funds TFI S.A.