AEDES S.A. wybuduje osiedle w Zabrzu za ponad 9 mln zł

AEDES S.A. – notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych poinformowała o zawarciu kontraktu o wartości ponad 9 mln zł netto. Emitent wybuduje osiedle domów wielo- i jednorodzinnych w Zabrzu. Termin realizacji budowy przypada na koniec III kwartału 2014 roku.

Osiedle składać się będzie z 18 domów wolnostojących oraz 4 budynków wielorodzinnych, każdy mieszący siedem mieszkań. Inwestorem jest firma Prem sp. z o.o. z Zabrza.

„Zawarta umowa umożliwia nam nie tylko realizację przyjętego planu wyników finansowych, ale także realizację strategii rozwoju. Zgodnie z jej założeniami rozpoczynamy ekspansję geograficzną na obszar sąsiednich województw. Zaczynając od regionu Śląska chcemy stopniowo wprowadzać markę generalnego wykonawcy AEDES na dalsze obszary kraju.” – mówi Maciej Targosz, prezes zarządu AEDES S.A.

WYNIKI FINANSOWE W I PÓŁROCZU 2012

W pierwszej połowie 2012 roku AEDES S.A. zanotował wzrost przychodów o 48,62 proc. z 14,3 mln zł w 2011 roku do 21,3 mln zł. Zysk netto również był wyższy o 79,68 proc. od osiągniętego w I półroczu 2011 r. i wyniósł blisko 648 tys. zł.W samym okresie II kwartału br. Spółka wygenerowała ponad 11,2 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 91,06 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Zysk netto wyniósł ponad 172 tys. zł w odniesieniu do 93 tys. z straty w 2011 roku.

Poprawa wyników Spółki była możliwa dzięki m.in. wprowadzeniu rozwiązań zapobiegających zatorom płatniczym oraz poszukiwaniu przez AEDES zleceniodawców z zabezpieczonymi środkami na realizację zaplanowanych inwestycji.

Spółka nie publikuje prognoz finansowych.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
AEDES_SA_wybuduje_osiedle.pdf252.52 KB