AEDES S.A. pozyskał nowy kontrakt o wartości 10,7 mln zł netto

AEDES S.A. – notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych zgodnie z obietnicą złożoną swoim akcjonariuszom, umacnia swoją pozycję na rynku małopolskim. Generalny wykonawca zawarł umowę z krakowskim deweloperem Krak Estates na realizację budynku wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną. Wartość projektu wynosi 10,7 mln zł netto.

Spółka rozpocznie prace już w listopadzie i zakończy je w kwietniu 2014 roku. 

„Inwestycja przy ul. Friedleina jest projektem wymagającym. Jego realizacja wiąże się nie tylko z samą lokalizacją: budynek zlokalizowany będzie w dzielnicy Krowodrza, niedaleko ścisłego centrum miasta, ale także z technologią realizacji. Prace rozpoczniemy od uporządkowania terenu i rozbiórki już istniejących fundamentów poprzednich zabudowań. ” – mówi Maciej Targosz, prezes zarządu Aedes S.A.

REALIZACJA STRATEGII ROZWOJU

Zarząd Aedes S.A. konsekwentnie realizuje przyjęty plan rozwoju. Efektem tego było pozyskanie w ostatnich miesiącach dwóch innych znaczących umów o łącznej wartości 10,8 mln złotych.

„Systematycznie umacniamy naszą pozycję w regionie Małopolski. Dotychczas pomagało nam głównie doświadczenie oraz renoma marki. Od momentu debiutu na rynku NewConnect obserwujemy wzrost zaufania deweloperów do Aedes.” – tłumaczy Maciej Targosz.

„Staramy się także pozyskiwać projekty, które w dużym stopniu będziemy mogli zrealizować własnymi siłami. Pozwoli to na zwiększenie zysków oraz poprawę rentowności.” – dodaje.

W I półroczu 2012 roku AEDES S.A. zanotowała wzrost przychodów o 48,62 proc. z 14,3 mln zł w 2011 roku do 21,3 mln zł. Zysk netto również był wyższy o 79,68 proc. od osiągniętego w I półroczu 2011 r. i wyniósł blisko 648 tys. zł.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
AEDES_SA_pozyskał_nowy_kontrakt_o_wartości_10,7_mln_zł_netto.pdf151.64 KB