AEDES S.A. : Wzrost wyników finansowych kwartał do kwartału i rok do roku

W IV kwartale 2012 roku AEDES S.A., notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych – zanotowała ponad 19 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz ponad 434 tys. zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku oznacza to wzrost o odpowiednio 25,0 i 15,4 procent.

Narastająco, na koniec 2012 roku wyniki Spółki przedstawiają się podobnie. Przychody wyniosły ponad 55,6 mln zł i były wyższe od tych uzyskanych rok wcześniej o 58,4 procent. Zysk netto również wzrósł i osiągnął wartość ponad 1,17 mln zł, wobec 1 mln zł w 2011 roku (wzrost o 16,9 proc.). 

„Wzrost przychodów był możliwy głównie dzięki naciskowi, który położyliśmy na terminowość realizacji projektów. W ubiegłym kwartale zakończyliśmy pierwszą część dużej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Miłkowskiego w Krakowie. Staramy się także pozyskiwać zlecenia, które posiadają już zabezpieczone finansowanie.” – mówi Maciej Targosz, prezes zarządu Aedes S.A.

PROGNOZY DLA RYNKU NA 2013 ROK

Według opublikowanych dotychczas raportów dotyczących rynku budownictwa mieszkaniowego, ożywienia w tym segmencie należy się spodziewać dopiero w 2014 roku wraz z uruchomieniem przez rząd nowego programu „Mieszkanie dla młodych”. 

Natomiast w sektorze budownictwa przemysłowego oraz komercyjnego, analitycy rynku zakładają wzrosty.

„Sytuacja makroekonomiczna, która wpływa na rynek pracy, a co z tym związane gotowość i zdolność głównie młodych ludzi do zaciągania kredytów hipotecznych, spowodowała wstrzymanie się wielu deweloperów od rozpoczęcia nowych inwestycji. Jednakże, zauważamy ożywienie w segmencie obiektów komercyjnych. Zamierzamy tutaj właśnie poszukać miejsca dla siebie, pozyskując nowe zlecenia.” – komentuje Maciej Targosz

I dodaje: „Pracy na ten rok na pewno nam nie zabraknie. Jesteśmy w trakcie realizacji kilku dużych inwestycji. Najdalszy termin oddania jednej z nich przypada na trzeci kwartał 2014 roku. Do tego czasu powinniśmy pozyskać nowe zlecenia.” 

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
AEDES_SA_Wzrost _wynikow_finansowych_kwartal_do_kwartalu_i_rok_do_roku.pdf184.47 KB