18 czerwca br. AEDES S.A. zadebiutuje na NewConnect

W najbliższy poniedziałek 18 czerwca br. na rynku NewConnect zadebiutuje AEDES S.A. – spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych. Debiut poprzedzony został ofertą prywatną o wartości 1 mln zł. Środki pozyskane z emisji akcji serii D zostaną przeznaczone na kapitał obrotowy oraz inwestycje w park maszynowy.

AEDES S.A. specjalizuje się w generalnym wykonawstwie budowlanym. Kontrakty pozyskuje głównie w drodze przetargów. Spółka realizuje powierzone projekty samodzielnie lub w oparciu o podwykonawców. W założonej strategii rozwoju Aedes S.A. planuje m.in. rozszerzyć działalność na sąsiednie regiony Małopolski, a także zwiększyć działalność w zakresie budownictwa przemysłowego w oparciu o nowoczesne rozwiązania z wykorzystaniem konstrukcji stalowych do budowy hal produkcyjnych i magazynowych

„Dla spółek takich jak nasza, wejście na giełdę jest istotnym punktem w strategii rozwoju. Pozyskaliśmy kapitał, dzięki któremu dostępne będą dla nas bardziej zaawansowane przetargi. Ponadto, co ważniejsze – zwiększamy swoją wiarygodność na rynku oraz prestiż marki AEDES. W obecnej sytuacji rynkowej to bardzo ważne. Sądząc po sukcesie emisji przedstawiony plan rozwoju oraz osiągnięte dotychczas wyniki finansowe pozwoliły inwestorom uwierzyć w nasz model biznesu. Mam nadzieję, iż debiut będzie momentem, w którym zaufają nam pozostali z nich.” – mówi Maciej Targosz, prezes zarządu AEDES S.A. 

WYNIKI FINANSOWE

W ubiegłym roku AEDES S.A. zanotował 35,1 mln zł przychodów oraz ponad 1 mln zł zysku netto. W porównaniu do 2010 roku stanowi to wzrost o odpowiednio: 34,5 oraz 16,7 procent. 

Spółka nie publikuje prognoz finansowych.

Pełny tekst w załączonym pliku PDF

ZałącznikWielkość
18_czerwca_br_AEDES_SA_zadebiutuje_na_NewConnect.pdf150.56 KB